-A +A
02.12.2014
XXIV Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Po raz XXIV odbędzie się w naszym mieście Spotkanie ze Świętym Mikołajem. 14 grudnia o godzinie 15.00 burmistrz miasta oraz pracownicy MDK zapraszają przed Ratusz na tradycyjną zabawę. Będą gry, konkursy, dużo wesołej muzyki i paczki dla wszystkich przedszkolaków, uczniów szkól podstawowych i uczniów gimnazjów z Ostrowi Mazowieckiej.

Tegoroczna edycja Spotkania różnić się będzie od poprzednich. Po raz drugi akcji przyświeca idea – Paczka dla każdego dziecka. W poprzednich latach, by wziąć udział w losowaniu, należało kupić numerek. Pracownicy MDK i Urzędu Miasta, na czele z burmistrzem Władysławem Krzyżanowskim, wypracowali nową formułę. – Rozmawialiśmy z burmistrzem oraz pracownikami Urzędu Miasta o tej niesprawiedliwości – tłumaczy dyrektor Jacek Kalinowski. – Zmiany wypracowaliśmy zespołowo, wszystko dla dobra naszych dzieci i młodzieży.

Każde dziecko objęte edukacją przedszkolną i uczniowie szkół prowadzonych przez miasto, otrzyma po jednym numerku. Nie będzie losowania. Każdy posiadacz numerka wyjdzie ze Spotkania obdarowany. – Chcemy, by wszystkie dzieci wyszły ze spotkania z radością i uśmiechem na twarzy – wyjaśnia Hanna Sasinowska, koordynator MDK.– Żadne dziecko nie powinno płakać. Jeśli już, to ze szczęścia – dodaje.

W dniach 5-6 grudnia w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach pojawią się Śnieżynki i Mikołaj z zaproszeniami i numerkami dla dzieci. Później wystarczy przyjść 14 grudnia przed Ratusz i odebrać paczkę. Dodatkowo organizatorzy zapewnili dużo dobrej zabawy, muzyki, gier i konkursów z nagrodami. Ci, którzy nie mogą w terminie odebrać paczek, będą to mogli zrobić do końca roku w MDK.

Dzięki wsparciu darczyńców paczki otrzymają wszystkie dzieci objęte edukacją przedszkolną i szkolną w naszym mieście. Osoby i firmy, które chciałyby się włączyć do akcji, do 6 grudnia mogą przekazać środki do Urzędu Miasta bądź Miejskiego Domu Kultury.(PM)

Mikołaj pod Ratuszem

 

Data wydarzenia: 
14-12-2014 15:00
Adres wydarzenia: 
Ratusz Miejski ul. 3 Maja 66
Organizator: 
Burmistrz Miasta i Miejski Dom Kultury

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00