-A +A
14.04.2015
Zakończenie Siatkarskiej Bank Spółdzielczy Ligi

12 kwietnia był dniem, w którym siatkarze amatorzy zakończyli półroczne zmagania ligowe. W tym sezonie liga zyskała sponsora tytularnego w ostrowskim Banku Spółdzielczym. Dzięki temu koszty uczestnictwa w Lidze były dla zawodników minimalne, a nagrody dla czołowej trójki  najlepsze w historii Ligi.
Przed ostatnią kolejką znaliśmy Mistrzów, którymi ponownie zostali siatkarze DREAM TEAMU tracący na przestrzeni 14. ligowych kolejek zaledwie trzy sety. Nie znaczy to jednak, że mistrzowie się nie starzeją… . Wydaje się, że już kolejny sezon może przynieść co najmniej zmniejszenie punktowej przewagi Dream Teamu na koniec rozgrywek, a może nawet… . A to za sprawą następnych w tabeli drużyn, które do swych ostatnich meczów przystępowały z taką samą ilości punktów i sprawa kolejnych dwóch miejsc na podium Bank Spółdzielczy Ligi była całkowicie otwarta.
 
QFLE przeciw SADOWNEMU/RAFAŁKOM, czyli mecz na absolutnym szczycie. Po dwóch raczej wyrównanych setach tie-break dla kibiców amatorskiej siatkówki zapowiadał się emocjonująco wyśmienicie i zdecydowanie nie zawiódł oczekiwań. Qfle, które miały dwie piłki meczowe ostatecznie uległy Sadownemu/Rafałkom 25:27 i w tym momencie spadły na trzecie miejsce w tabeli. Tyle, że z miejsca czwartego do gry z RUBINKIEM przystępowały za chwilę ORŁY-SCHNEIDER, dla których sytuacja była już bardzo klarowna, a przeciwnik (nie urażając nikogo) znacznie łatwiejszy niż ten który skakał do siatki przeciw Qflom.
 

Orły-Schneider przed pierwszym gwizdkiem wiedziały już, że aby myśleć o podium muszą mecz wygrać, a wygrać najlepiej w dwóch setach żeby otrzymać srebro. Po pierwszym, dość gładko wygranym secie, w drugim nadeszło, chciałoby się powiedzieć tradycyjne, rozprężenie i... wyrwane jednak w efekcie zwycięstwo do 23.
 
Podsumowując ostatnią kolejkę: znakomity, pełen emocji i taki, których chciałoby się oglądać jak najwięcej mecz Qfli z Sadownym/Rafałkami oraz bez niespodzianki w spotkaniu Orły-Schneider. Resztę pomińmy milczeniem… . Aha, i jeszcze jedno: …tylko Qfli, tylko Qfli żal… .
Ostateczna tabela Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów sezonu 2014/2015:
1. DREAM TEAM
2. ORŁY-SCHNEIDER
3. SADOWNE/RAFAŁKI
4. QFLE
5. THE BLUES
6. ZACISZNA
7. RUBINEK
8. LICEAL
     
Około godziny 13.30 rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali i nagród. Drużyny z miejsc VIII – IV otrzymały dyplomy. Czołowa trójka (36 siatkarzy) została udekorowana przez Jerzego Bauera – burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka oraz panie: Barbarę Przygodę - wiceprezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej – tytularnego sponsora Ligi i Anetę Szulkowską z wydziału promocji tegoż Banku Spółdzielczego.
 
Zawodnicy otrzymali indywidualne upominki i medale od Banku oraz nagrody zespołowe w postaci najlepszej piłki renomowanej firmy, pamiątkowego dyplomu, a zwycięzcy – Dream Team – podnieśli w górę puchar zwycięzcy.
 

PODZIĘKOWANIA
W imieniu wszystkich zawodników Bank Spółdzielczy Ligi Siatkówki Amatorów sezonu 2014/2015 zostałem, jako organizator, upoważniony do złożenia serdecznych podziękowań na ręce Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, a w szczególności Pana prezesa Bartosza Kublika oraz na ręce Pana Jerzego Bauera - burmistrza Ostrowi Mazowieckiej za przychylność i pomoc w organizacji naszych rozgrywek.

Nasza liga, od kilkunastu lat skupiająca amatorów „narodowego sportu Polaków”, nie będąc organizacją stowarzyszeniową i nie posiadając osobowości prawnej nie może tak jak kluby i stowarzyszenia sportowe korzystać z pieniędzy publicznych. Tym bardziej ważne jest dla nas wsparcie ze strony osób i instytucji, które doceniają zapał i wieloletnią wytrwałość „amatorów” siatkówki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Krzysztof Orzechowski
Bank Spółdzielczy Liga Siatkówki Amatorów


Najbliższe wydarzenia

10
Sierpnia
godz. 09:00
14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00