-A +A
19.10.2020
Zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej Mistrzynią Polski

W Ząbkowicach Śląskich rozegrane zostały 47. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Wystartowało w nich 105 zawodników z 55 klubów z całej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowała Michalina Chrobot w kategorii – 65 kg. Zawodniczka stoczyła 3 bardzo efektowne pojedynki, w których bezapelacyjnie dominowała. Najtrudniejsza okazała się walka stoczona z bardzo doświadczoną i utytułowana zawodniczką Dobrosławą Habraszką z Tarnowskich Gór. Michalinie udało się zaskoczyć swoją przeciwniczkę bardzo skutecznym i efektownym kopnięciem kaiten mawashi (opadające kopnięcie obrotowe) i zdobyła pół punktu, które udało się jej obronić do końca walki. Walka finałowa przebiegała podobnie, jednak zakończyła się przed czasem gdyż przeciwniczka Marta Wlazłowska po skutecznym kopnięciu nie była w stanie kontynuować walki. Kopnięcie było na tyle silne, że zawodniczce pękła skóra na głowie i zaczęła obficie krwawić.

Zawody, które odbyły się 10 października 2020 r. stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Zjawili się praktycznie wszyscy mistrzowie Polski z poprzedniego roku, aby obronić swoje tytuły. Jak widać nie wszystkim się udało. Michalina Chrobot startem w Ząbkowicach kontynuuje bardzo dobry debiut wśród seniorek. We Włocławku w grudniu 2019 wygrała Puchar Polski.

Michalina Chrobot jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek OKKK. Trenuje od 6 roku życia pod okiem sensei Radosława Grabowskiego i sensei Tomasza Marcjaniaka. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai znalazł się w pierwszej dziesiątce klubów w Polsce w klasyfikacji klubowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: OKKK