-A +A
23.03.2018
Zawodnik ostrowskiego UKS Academia Gorila na podium Mistrzostw Europy!

W ubiegły weekend na odbywających się w Warszawie I Otwartych Mistrzostwach Europy ACB JJ reprezentant UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka, Mariusz Wiśniewski zdobył brązowy medal!

17 marca Warszawa stała się stolicą europejskiego jiu jitsu. Najprężniej rozwijająca się organizacja jiu jitsu na świecie - ACB JJ – bo o niej mowa, zorganizowała swój pierwszy turniej tego typu w Europie. Były to otwarte mistrzostwa Starego Kontynentu, dzięki temu na matach mogliśmy zobaczyć zawodników z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników Ostrowskiego Goryla. Do walk o najwyższe laury stanęli: Grzegorz Gamdzyk oraz Mariusz Wiśniewski, wspierani przez trenera Piotra Smyka.

Pierwszy swoją kategorię rozpoczął Grzegorz Gamdzyk. Po sprowadzeniu przeciwnika do parteru i zdobyciu przewagi punktowej Grzegorz poddaje przeciwnika dźwignią na łokieć. W drugiej walce Gamdzyk staje naprzeciwko zawodnika z Wielkiej Brytanii. Po kilku akcjach i początkowo wyrównanej walce zawodnik Ostrowskiego Klubu popełnia błąd i przegrywa przez duszenie. Jak się później okazało, ze zwycięzcą całej kategorii.

Mariusz Wiśniewski bardzo dobrze rozpoczął swój marsz na podium. W pierwszej walce trafia na Polaka, którego po jednostronnej walce pewnie pokonuje na punkty 12:0. W kolejnej turniejowej potyczce nie jest już tak łatwo. Mariusz trafia na Rosyjskiego zapaśnika, który sprowadza go do parteru i zdobywa przewagę punktową. Dzięki uporowi i determinacji popularnemu „Pandzie” udaje się zaskoczyć Rosjanina trójkątem nogami. Mimo zapiętej dźwigi przeciwnik się nie poddaje, lecz popełnia błąd – wychodzi za matę za co zostaje zdyskwalifikowany. Zaledwie jedna walka dzieli Wiśniewskiego by walczyć o złoto. Niestety w półfinale Mariusz niespodziewanie zostaje poddany dźwignią na staw skokowy przez reprezentanta Olsztyńskiego Arrachionu. W walce o trzecie miejsce zawodnik Ostrowskiego Goryla po emocjonującej walce zwycięża Brazylijczyka 4:2 i zdobywa brązowy medal!

Kolejny raz zawodnicy UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka udowadniają swoją zawodniczą wartość. Pokazując tym samym, że muszą się z nimi liczyć zawodnicy nie tylko w Polsce ale i Europie. Brązowy medal na zawodach tej rangi to ogromny sukces! Warto dodać że jest to pierwszy medal tej rangi w klubie i z pewnością nie ostatni! 

Źródło: UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka