-A +A
04.10.2018
Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 6 projektów, spośród których 4 zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwało od 17 do 23 września 2018 r. Mieszkańcy miasta mieli możliwość oddania jednego głosu na wybrany projekt.

Ranking projektów po podliczeniu głosów przedstawia się następująco:

1. „Automatyczna instalacja nawodnienia stadionu” 113 000 zł - 371 głosów,

2. „Asystent osoby starszej i niepełnosprawnej’’ 46 080 zł - 131 głosów,

3. „Mała architektura miasta” 200 000 zł -126 głosów,

4. „Bezpieczna Ostrów - Potrzebować i udzielić pomocy może każdy” 156 149 zł – 36 głosów.

Na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego przeznaczona jest kwota 200 tys. zł. W pierwszej kolejności zrealizowany zostanie projekt, który uzyskał największą ilość głosów tj.: „Automatyczna instalacja nawodnienia stadionu”. W drugiej kolejności, w przypadku, gdy pozostaną wolne środki, zostanie zrealizowany projekt pn. „Asystent osoby starszej i niepełnosprawnej”.

Podczas ogłoszenia wyników, które odbyło się 3 października burmistrz Jerzy Bauer podziękował Wnioskodawcom za społeczne zaangażowanie i osobisty wkład w rozwój miasta. Podkreślił, że Budżet Obywatelski jest ważną inicjatywą aktywizującą mieszkańców i zachęcił do składania propozycji w przyszłych edycjach. Ponadto zaznaczył, iż „Topolowy zakątek” to przedsięwzięcie, które po raz pierwszy w historii naszego miasta zostało zrealizowane z inicjatywy lokalnej społeczności w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 Obecnie finalizują się prace przy wykonaniu projektu z II edycji pn. „Plac pełen radości” przy Szkole Podstawowej nr 3. Z pozostałych środków zostaną realizowane dwa kolejne projekty: „Zatrzymać czas” i „Biblioteka pod chmurką”.

Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej za udział w głosowaniu.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl.

Autor: Renata Stepnowska