Kosze i pojemniki na śmieci

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Jedni są kierowcami, inni rowerzystami. Wszyscy natomiast jesteśmy pieszymi. Zapewne nie raz zdarzyło się nam zaobserwować sytuację, że przejście chodnikiem było utrudnione przez pozostawiony na nim samochód. Wówczas trzeba było podjąć ryzyko ominięcia auta jezdnią.


Dajmy pieszym komfort i możliwość bezpiecznego przejścia chodnikiem czy odcinkiem ciągu pieszo-rowerowego.


Zgodnie z prawem drogowym kierowcy parkujący na chodnikach powinni zostawić półtora metra miejsca tym, którzy chcą nim przejść. Przypominamy, że parkowanie na ścieżce rowerowej jest całkowicie zabronione. Pozwólmy rowerzystom na bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Najwięcej trudności brak przejścia może sprawić osobom poruszającym się na wózkach czy idącym o kulach. Parkując na chodniku pamiętajmy o najsłabszych uczestnikach ruchu drogowego.

W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze Straży Miejskiej będą kontrolowali ulice, gdzie jest największy problem z parkowaniem na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Kierowcom rozdawane będą ulotki informacyjne, które pozwolą utrwalić właściwe parkowanie.