pogoda
Możliwy deszcz
19°C

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

ZŁÓŻ DEKLARACJĘ DO 30 CZERWCA 2022 R.o źródłach ogrzewania budynków

Szanowni Mieszkańcy!

Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 roku istnieje obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) .


Kto musi złożyć deklarację?

Obowiązek ten spoczywa na wszystkich właścicielach/zarządcach budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym także budynków użyteczności publicznej, do których należą m.in.: muzea, szpitale, obiekty sportowe, budynki mieszkalne zbiorowego zamieszkania, biura, centra handlowe, urzędy, szkoły, uczelnie, banki i obiekty religijne, w których zainstalowane jest źródło ciepła o mocy do 1000 kW.

Informujemy, że za nie zgłoszenie źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków grożą kary administracyjne.


Jak złożyć deklarację?

Deklarację można złożyć przez Internet przy pomocy profilu zaufanego/e-dowodu pod linkiem: zone.gunb.gov.pl, bądź w wersji papierowej w Urzędzie Miasta w Ostrowi Mazowieckiej osobiście, lub drogą pocztową.


Druki formularzy w formie papierowej wraz z instrukcją ich wypełnienia dostępne są na stronie:TUTAJ


Druki deklaracji do pobrania dla budynków mieszkalnych ( formularz A) oraz druki deklaracji dla budynków usługowych i publicznych( formularz B) do pobrania w załącznikach poniżej.