Brembate di Sopra (Włochy)

Miasteczko położone jest w północnej Lombardii. Podpisanie umowy o współpracy bliźniaczej nastąpiło 15 lipca 2001 roku we Włoszech. Od tego momentu miasto nasze jest członkiem Rodziny Miast Bliźniaczych Związku Miast Polskich. W ramach umowy realizowane są zadania w zakresie współpracy oświatowej, kulturalnej oraz wymiany doświadczeń samorządów lokalnych. Podpis pod umową złożył burmistrz Andrzej Andersz.


Riazań (Federacja Rosyjska) 

Miasto leżący niecałe 200 km na południowy wschód od Moskwy. Jest dużym, dynamicznie rozwijającym się centrum przemysłowym w tej części Rosji (przemysł maszynowy, chemiczny, elektrotechniczny, odzieżowy, skórzany, drzewny, materiałów budowlanych oraz spożywczy). Jest także poważnym ośrodkiem akademickim i sportowym. Umowa o współpracy partnerskiej podpisana została 7 czerwca 2008 r. W imieniu mieszkańców Miasta Ostrów Mazowiecka podpis pod umową złożył burmistrz Mieczysław Szymalski.


Zasław (Ukraina) 

Jedno z najstarszych miast na Wołyniu, leżące w obwodzie chmielnickim. Obecnie zamieszkuje go ok. 20 tys. mieszkańców i jest prężnie rozwijającym się centrum powiatu zasławskiego. Protokół o zamiarach rozpoczęcia współpracy podpisany został 3 czerwca 2011 r. Podpis na protokole złożył burmistrz Władysław Krzyżanowski.


Historia współpracy z miastami partnerskimi