przewrócony kosz na śmieci

Przyszła wiosna, wyższe temperatury zachęcają do spacerów. W naszym mieście pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można miło spędzić czas. Aby były one przyjazne i służyły mieszkańcom, musimy wspólnie o nie dbać.


Niestety, w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy kilka aktów dewastacji mienia publicznego. Zniszczone zostały elementy placów zabaw „Topolowy Zakątek”, „Kubusia Puchatka”, kosze na śmieci oraz ławki.


Bądźmy odpowiedzialni. Pamiętajmy, że tylko dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu w troskę o otaczającą nas przestrzeń, możemy ograniczyć akty wandalizmy. Tym samym na naprawę uszkodzeń Miasto nie będzie musiało przeznaczać pieniędzy pochodzących m.in. z podatków mieszkańców. Uszkodzenia wywołane przez wandali i naprawy wiążą się z wysokimi kosztami i przynoszą wymierne straty dla budżetu miasta. Traci na tym również estetyka przestrzeni miejskiej, z której wszyscy korzystamy.


Nie bądźmy obojętni, reagujmy na bezmyślne niszczenie mienia publicznego. Wspólnie pokażmy brak przyzwolenia na wandalizm w naszym mieście.
Gdy jesteśmy świadkami aktów dewastacji, zaalarmujmy Straż Miejską lub Policję.