Otwarcie wystawy plenerowej przed budynkiem Starej Elektrowni

Na placu przed budynkiem Starej Elektrowni pojawiła się unikatowa ekspozycja Instytutu Pamięci Narodowej "TU rodziła się Solidarność". Wystawa plenerowa pokazywana jest w kolejnych miejscowościach w kraju. Regionalne wydanie wystawy w Ostrowi Mazowieckiej będzie prezentowane do 14 kwietnia.


Idea stworzenia wystawy "TU rodziła się Solidarność" pojawiła się w związku z obchodami 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Ekspozycja ma na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r. Składa się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych ukazujących powstawanie Solidarność w niemal każdym zakątku naszego kraju.


Z powodu pandemii nie mogło odbyć się uroczyste otwarcie wystawy z udziałem zaproszonych gości. W symbolicznym otwarciu udział wzięli: burmistrz Jerzy Bauer, zastępca burmistrza Daniel Choinka, dr Dariusz Gałaszewski z Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Warszawie, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanta Andruszkiewicz, dyrektor Wydziały Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorota Ambroziak, Kierownik Biura Promocji Michał Kulesza oraz pracownicy Muzeum Dom Rodziny Pileckich.


Zapraszamy do indywidualnego zwiedzania wystawy.


Więcej na temat ekspozycji przeczytać można na stronie Instytutu Pamięci Narodowej