Na zdjęciu zawodnicy z pucharami, medalami i dyplomami oraz trenerzy na  XVII Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w ostrowi Mazowieckiej na hali MOSiR

22 maja 2022 r. w Mieście odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushine.

Siedemnasty raz karatecy z całej Polski spotkali się na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej. Tym razem zagościli u nas również przedstawiciele Łotwy oraz Ukrainy. 300 zawodników z 20 klubów rywalizowało w kata i kumite; zawody odbyły się w bardzo wymagającej formule. Turniej rozegrany został na czterech matach przy pomocy autorskiego programu do obsługi turniejów sportów walki Karate Online stworzonego przez Zbigniewa Laskowskiego z Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai (OKKK), co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie turnieju i wyłonienie zwycięzców.

W klasyfikacji Generalnej I miejsce zajęli Łotysze, tuż za nimi uplasował się Ostrowski KKK, III miejsce zajął zaś KS Budokai Lublin. Zawodnicy OKKK wywalczyli 9 złotych medali. Podczas zawodów działał punkt informacyjno-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży oraz uczestników turnieju przygotowany przez SANEPID w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku zaproszenie na turniej przyjęły kluby Łotwy, Ukrainy, Lewina Brzeskiego, Siedlec, Góry Kalwarii, Warszawy, Grajewa, Ełku, Zielonki, Lublina, Wasilkowa, Limanowej, Radomia, Białegostoku, Skarżyska-Kamiennej i Józefowa.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Jerzego Bauera, który dofinansował zakup trofeów sportowych dla uczestników turnieju. Starosta Zbigniew Chrupek ufundował puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczki, a Dyrektor MOSiR Ostrów Mazowiecka Michał Kulesza użyczył hali przy ul. Trębickiego 10 do rozegrania zawodów. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, dzięki przychylności Prezesa Bartosza Kublika udzielił wsparcia finansowego imprezie.