dwoch policjantów stoja przy pomniku pomordowanym policjantom II RP, złożone kwiaty pod pomnikiem, flagi państwowe stoją obok
W dniu 22 lipca br. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod obeliskiem poświęconym pamięci policjantów pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie. Z ramienia Miasta Ostrów Mazowiecka kwiaty złożył zastępca burmistrza Daniel Choinka.
Zaproszeni goście o godz. 10:00 uczestniczyli we mszy św. koncelebrowanej przez Biskupa Diecezji Łomżyńskiej w Parafii Opatrzności Bożej, w intencji ostrowskich funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin.
Podczas uroczystego apelu na obiekcie #Omega wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Zostały także wręczone nagrody laureatom Konkursu Policjant Roku Powiatu Ostrowskiego 2022 organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.
Policjantką Roku 2022 została sierż. szt. Emilia Podbielska (Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej).
Policjantem Roku 2022 został st. sierż. Marcin Głowacki (Komisariat Policji w Małkini Górnej).
Święto Policji to okazja do złożenia naszym Policjantom podziękowań za ich służbę, zaangażowanie i pomoc.To dzięki ich pracy możemy czuć się bezpiecznie. Serdecznie gratulujemy wyróżnień.

Święto Policji zostało ustanowione w 1995 roku i przypada 24 lipca w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej.