Burmistrz Jerzy Bauer oraz prowadzący spotkanie w Starej Elektrowni. W tle widoczny jest slajd Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności. Widoczna część osób biorących udział w wydarzeniu.
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności.
Wczoraj w Starej Elektrowni odbyło się szkolenie nauczycieli wychowania przedszkolnego, bezpośrednich realizatorów programu. Program powszechnej dwujęzyczności, wprowadzany od tego roku szkolnego w ostrowskich przedszkolach jest innowacją pedagogiczną, która ma na celu wykorzystanie naturalnych dla wieku przedszkolnego właściwości i mechanizmów przyswajania wiedzy i rozwijania umiejętności językowych dzieci.
Rada Miasta Ostrów Mazowiecka, na sesji w dniu 31 sierpnia 2022 r. wyraziła poparcie dla inicjatywy burmistrza dot. objęcia programem dwujęzyczności wszystkich dzieci w miejskich przedszkolach, co pozwoliło na podpisanie umowy i rozpoczęcie etapu realizacji.
Więcej informacji o Programie Powszechnej Dwujęzyczności na stronie:https://dwujezycznedzieci.pl/
Autorką tej koncepcji jest światowej sławy lingwistka – Claire Selby, która od kilkunastu lat tworzy materiały – zarówno teksty jak i muzykę – do nauki angielskiego dla najmłodszych.