Uczestnik spotkania

W ramach Klubu Dyskusyjnego im. Tomasza Merty oraz Ostrowskiego Stowarzyszenia Ludzie z Pasją drugiego marca 2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta mieliśmy zaszczyt gościć redaktora Grzegorza Górnego dziennikarza, reportażystę, autora filmów dokumentalnych. Tematem spotkania była wojna cywilizacji w odniesieniu do Rosji i Ukrainy

Przybyłych gości przywitał Jerzy Bauer – burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka i Michał Rutkowski – prezes Ostrowskiego Stowarzyszenia Ludzie z Pasją.

Klub Dyskusyjny im. Tomasza Merty to tylko jedna z inicjatyw Ostrowskiego Stowarzyszenia LUDZIE Z PASJĄ skutecznie przyciągająca osoby w różnym wieku.

Stowarzyszenie zapraszało prelegentów prezentujących poglądy zbieżne z ideami Tomasza Merty – publicysty i historyka myśli politycznej, który zginął 10.04.2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem.

Redaktor przedstawiał historię Rusi - Kijowskiej oraz Moskiewskiej, jakie okoliczności, rządy oraz wydarzenia miały wpływ na powstanie Rosji i Ukrainy w ich obecnych formach. Swoje tezy argumentował lingwistyką. 

 Uczestnicy spotkania zadawali G. Górskiemu pytania dotyczące wybranych problemów z dawniejszej i nowej historii kontaktów ukraińsko-rosyjskich. Ci, którzy zdecydowali się na zakup książek G. Górnego („Poszukujący, poszukiwani” i „Ludzie z Doliny Śmierci”) oprócz autografu otrzymali informacje o ich bohaterach i problemach napotykanych podczas zbierania materiałów.

Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Stowarzyszenia i mieszkańcom powiatu ostrowskiego za liczne przybycie.