uczestnicy V Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Lubawka CUP

Ostrowski klubu Klub Karate Kyokushinkai zdobył 16 medali w V Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Lubawka CUP.

Turniej odbył się 22 kwietnia w Lubawce.

W zawodach wzięło udział ponad 200 karateków z 15 Klubów z Polski, Łotwy, Czech i Ukrainy.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Sławomir Dubiel. Zawody oficjalnie otworzyła Pani Burmistrz Ewa Kocemba. Na ceremonii otwarcia obecni byli zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

OKKK reprezentowało 18 zawodników. Pierwsze miejsca zajęli: Aleksander Prokopczuk, Michał Księżopolski, Damian Cymerman, Ewa Bangura.

Po srebro sięgnęli: Alicja Jaworska, Mateusz Akacki, Adam Rostkowski, Kacper Zadrożny, Aleksander Biegaj.

Trzecie miejsca wywalczyli: Piotr Księżopolski, Daniło Bangura, Paweł Siwiak, Wiktoria Tararuj, Borys Gospoś, Karolina Uściłowska, Anita Mariańska.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął 4 miejsce drużynowo.

Walki w turnieju były na wysokim poziomie. Zawodnicy z Polski mogli skonfrontować się z zawodnikami z innych państw i na ich tle wypadli bardzo dobrze. OKKK wystartował w Lubawce już po raz trzeci. Opiekunem i sędzią podczas turnieju był sensei Radosław Grabowski.

Organizatorem zawodów był sensei Adam Kopeć z Lubawki.