uczestnicy obchodów Jubileuszu 95-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej  w Ostrowi Mazowieckiej

9 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiejw Ostrowi Mazowieckiej obchodziła Jubileusz 95-lecia. Ostrowska Książnica jest jedną z najstarszych bibliotek samorządowych w Polsce. Z tej okazji wydane zostało wydawnictwo okolicznościowe, które zostały wręczone podczas uroczystości.

Burmistrz miasta Jerzy Bauer pogratulował tak pięknego Jubileuszu, jednocześnie podkreślił, że Biblioteka jako to "trzecie miejsce" po domu i po pracy jest dla społeczności fundamentalną instytucją.

W tym dniu nie zabrakło również miejsca na podziękowań dla władz miasta, władz powiatu, emerytowanych Dyrektorów i pracowników Biblioteki, władz i pracowników gmin, Dyrektorów i Bibliotekarzy Bibliotek gminnych oraz wszystkich współpracujących z Biblioteką.

Na uroczystości zostały, także podpisane porozumienia o współpracy między Miejską Biblioteką Publiczną, Bibliotekami gminnymi oraz Ostrowskim Stowarzyszeniem LUDZIE Z PASJĄ. Porozumienia podpisały 4 Biblioteki: Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej, Biblioteka Publiczna Szulborze Wielkie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Lubotyniu. Z okazji święta ostrowskiej książnicy otrzymaliśmy list gratulacyjny od dr Michała Strąka - Dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, który został odczytany na uroczystości.

W tym szczególnym dniu wręczone zostały również nagrody dla Laureatów IV Ostrowskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii oraz dla Laureatów konkursu Czytanie jest Modne w Ostrowi Mazowieckiej.

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Życzymy kolejnych pięknych lat, nowych pomysłów oraz niegasnącego zapału w realizacji zamierzeń.