XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 8 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej obchodziła XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Uroczyste otwarcie obchodów zostało uświetnione przez przemówienie Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jolanty Andruszkiewicz. W swojej mowie Pani Dyrektor zwróciła uwagę na kluczową rolę, jaką pełnią biblioteki, a także przedstawiła szeroki zakres działań i inicjatyw podejmowanych przez ostrowską placówkę. Na wydarzeniu obecny był burmistrz miasta Hubert Betlejewski oraz zastępca Jolanta Izabela Zadroga. Zabierając głos burmistrz podkreślił, że pomimo postępu technologicznego, biblioteki nadal pełnią kluczową rolę jako miejsca, gdzie ludzie mogą spotkać się z książkami, rozmawiać o literaturze i korzystać z różnorodnych usług kulturalnych, co w dużej mierze zawdzięczamy właśnie wynalazkowi Gutenberga.

W trakcie obchodów prof. Jadwiga Sadowska zaprezentowała najnowszą publikację "Życie codzienne, zwyczaje, oświata i kultura na ziemi ostrowskiej". 

Kolejnym ważnym elementem uroczystości było przekazanie zapisków Marii Kwiecińskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej przez dr. Władysława Krzyżanowskiego. Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody laureatom konkursu V Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka oraz konkursu Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej.