W środę 17 grudnia podpisano porozumienie międzygminne, dzięki któremu od 2026 roku rodziny wielodzietne z gminy Brok zyskają realne wsparcie w postaci ulg i zniżek. Na jego mocy mieszkańcy Broku wychowujący troje i więcej dzieci będą mogli korzystać z oferty programu „Ostrowska Karta Rodzinka”, funkcjonującego dotychczas na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka.
- Porozumienie podpisali Hubert Betlejewski Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Brok Sebastian Oczkowski. Rodziny objęte programem będą korzystać z ulg na takich samych zasadach jak mieszkańcy Ostrowi, m.in. 50-procentowych zniżek na: pływalnię MOSiR, obiekt Omega, wypożyczenie łyżew, zajęcia w MDK oraz ulgowych biletów do Kina Ostrovia dla dorosłych.
- Koszty realizacji programu w zakresie mieszkańców gminy Brok pokryje samorząd Broku. Porozumienie zostało zawarte na 2026 rok, z możliwością przedłużenia, a jego wejście w życie uzależnione jest od przyjęcia stosownych uchwał przez Radę Miasta Ostrów Mazowiecka oraz Radę Gminy Brok.
To kolejny przykład dobrej współpracy lokalnych samorządów na rzecz rodzin.
Zapraszamy inne lokalne i sąsiednie samorządy do współpracy i wspólnego tworzenia rozwiązań wspierających potrzeby rodzin. To ważny krok w kierunku budowania silnych, partnerskich relacji między jednostkami samorządu terytorialnego oraz tworzenia spójnej polityki prorodzinnej w regionie. Współpraca Broku i Ostrowi Mazowieckiej pokazuje, że łączenie doświadczeń, zasobów i sprawdzonych rozwiązań przynosi konkretne korzyści mieszkańcom, bez względu na granice administracyjne
