2 czerwca 2026 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 163. rocznicę Bitwy pod Nagoszewem – jednego z ważnych wydarzeń Powstania Styczniowego.
W obchodach uczestniczył Hubert Betlejewski Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej wraz z przedstawicielami parlamentu, służb mundurowych, samorządów, szkół i organizacji społecznych.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta polowa, po której odśpiewano hymn państwowy oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Powstańców. Zwieńczeniem obchodów był program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Nagoszewie.
Pamięć o bohaterach Powstania Styczniowego pozostaje ważnym elementem naszej lokalnej i narodowej tożsamości.
Cześć i chwała Bohaterom 1863 Roku!
