pogoda
Słonecznie
14°C

Galeria Jatki

budynek Jatek z zewnątrz, widok nocą

Galeria Jatki mieści się przy ul. Pocztowej w zabytkowym neogotyckim budynku z 1903 roku. Obiekt został zrewitalizowane i oddany do ponownego użytku 11 września 2018 r. Jatki obecnie to zarządzana przez Miejski Dom Kultury przestrzeń o łącznej powierzchni 250,60 m². Budynek zyskał nową formę, łączącą zabytkowość z nowoczesnością, sterowane elektronicznie wyposażenie i elementy dbające o komfort zwiedzających. Wielofunkcyjny parter to miejsce, w którym odbywają się zajęcia sekcji MDK, wykłady, spotkania z gośćmi, koncerty, konferencje czy pokazy filmowe. Piwnica służy jako pierwsza w Ostrowi Mazowieckiej galeria sztuki, która co miesiąc oferuje nową wystawę.

Obiekt stanowi świadectwo eklektycznej architektury początku XX wieku. Wykonany z palonej cegły ceramicznej, od czasów wybudowania był siedzibą targu mięsnego. Na górze znajdowały się boksy straganowe i zaplecze, piwnica pełniła funkcję wypełnionej lodem chłodni. Do 2003 r. Jatki pełniły funkcję miejsca sprzedaży mięsa i ryb.

Na rewitalizację budynku wykorzystane zostały środki pochodzące z funduszy europejskich pozyskane przez Miasto Ostrów Mazowiecka. Wartość projektu wyniosła ok. 5 mln złotych. Zadanie zrealizowane zostało w ramach Działania 5.3. Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.


Galeria Jatki

ul. Pocztowa 12, 

tel. 662 830 481, 

e-mail: jatki@mdkostrowmaz.pl

https://jatkimdk.pl