pogoda
Słonecznie
11°C

Ścieżki rowerowe

ścieżka rowerowa na ulicy Białej

Na terenie miasta powstała sieć ciągów pieszo-rowerowych. 17 km ścieżek i 15 km chodników znacząco poprawia komfort poruszania się rowerem po mieście, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Rozległa sieć ścieżek uzupełniona jest o nowoczesną i innowacyjną infrastrukturę, taką jak stojaki na rowery, punkty serwisowania rowerów, drzewka solarne, zdroje uliczne czy ławki. Realizacja tej inwestycji stworzyła nową formę spędzania wolnego czasu oraz możliwość bezpiecznego i ekologicznego dotarcia do szkoły czy pracy.


Ścieżki przebiegają wzdłuż ulic: 

Szkoły Podchorążych Piechoty, Pl. Ks. Anny Mazowieckiej, Legionowa, Zwycięstwa, Gen. W. Sikorskiego, W. Broniewskiego, Biała, Warszawska, Wileńska, Brokowska, Armii Krajowej, Różańska, Tadeusza Kościuszki, Al. Św. Jana Pawła II, S. Duboisa, H. Trębickiego, L. Mieczkowskiego, S. Batorego, Kubusia Puchatka, Jagiellońska, Królowej Bony, 3 Maja.


Na realizację tego projektu Miasto pozyskało środki z UE w wysokości 16 mln zł. To pierwszy tak kompleksowy projekt w Ostrowi Mazowieckiej. Ścieżki i chodniki zostały wybudowane na terenie całego miasta.

Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji.