W Ostrowi Mazowieckiej swój kapitał ulokowały firmy o zasięgu krajowym i międzynarodowym, takie jak: Fabryki Mebli FORTE S.A., Krüger, NP Pharma, Alpla, Schneider Polska, Rolstal Pawłowski, Zurad, Canexpol. W mieście zarejestrowanych jest ponad 3 tys. małych i średnich firm, działa także wiele banków i instytucji ubezpieczeniowych. Jesteśmy największym skupiskiem w kraju firm transportowych i spedycyjnych (najwyższy wskaźnik - ilość pojazdów w przeliczeniu na jednego mieszkańca).
Najważniejsze dla mieszkańców usługi, takie jak: woda, ścieki, ciepło, komunikacja miejska, odbiór nieczystości, realizowane są przez miejskie spółki (ZGK, ZEC, TBS), w których sto procent udziałów należy do miejskiego samorządu. Miasto na poprawę infrastruktury w ostatnich latach pozyskało ponad 30 mln złotych środków zewnętrznych (unijnych i rządowych). Zrewitalizowano niszczejące budynki, przeznaczając je na potrzeby kultury (Galeria Jatki, Stara Elektrownia). Gruntowny remont przeszło kino Ostrovia, a w trakcie remontu jest zabytkowy budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W mieście powstało 17 km ścieżek rowerowych, 15 km chodników, 1,5 km pasów dla rowerów, w ramach największego na Mazowszu projektu budowy ciągów pieszo-rowerowych. Wkrótce udostępnione zostanie dla zwiedzających, jedyne na skalę Polski, Muzeum - Dom Rodziny Pileckich. Instytucja prowadzona jest wspólnie przez Miasto Ostrów Mazowiecka oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wykonanie:ESC SA - Aplikacje i strony internetowe